לימוד לוח הכפל בצורה חווייתית (מסתבר שזה אפשרי)

לימוד לוח הכפל יכול להיעשות באמצעות משחק מלהיב ומרתק שהילדים שלכם ישחקו בו מרצונם. נשמע הזוי ודמיוני? הגיע הזמן שתכירו את כפלי

הילד או הילדה שלכם שוב מתוסכלים משיעורי הבית שלא הצליחו לפתור? נמאס לכם לשמוע מהם שחשבון שאמור להיות פשוט הוא כל כך מסובך? לא יכולים לראות אותם יותר מחשבים באמצעות האצבעות את לוח הכפל? אם התרחישים הבאים מוכרים לכם כנראה שהילדים שלכם הגיעו לשלב שבו הם נאלצים להתמודד עם לוח הכפל. אבל אל דאגה, המצב יכול להשתנות בקרוב.

למה בעצם לימוד לוח הכפל חשוב כל כך?

החשבון שהופך אחר כך למתמטיקה יכול להיות  מקצוע מאתגר למרבית הילדים אם הם לא מספיק מתרגלים. הם פוגשים אותו כבר בכיתה א’ ומחקרים מראים ששם נקבע היחס שלהם למספרים ולחשבון.

אם תרגול לוח הכפל כולל אך ורק חזרות על המכפלות אנחנו רואים שמרבית הילדים משתעממים בקלות ומגלים חוסר מוטיבציה, והאמת? לא קשה להבין אותם.

 

אבל כל זה מביא לתוצאה אחת: יותר מדי ילדים לא יודעים בעל פה את לוח הכפל כבר בבית הספר היסודי. ומכאן מתחיל מדרון חלקלק של פתיחת פערים שאחר כך קשה לסגור. התסכול מהלימודים גדל וחוסר הביטחון מעמיק ויש לכך השפעה ישירה על כל הלימודים בהמשך. 

 

חשוב להבין: לוח הכפל הוא אבן היסוד של לימודי המתמטיקה, והשליטה בו הופכת את החיים ליותר קלים, בטח אם הילד או הילד שלכם יהיו מעוניינים להשתלב בעתיד בתעשיית ההייטק או אפילו רק להימנע מהצורך להוציא מחשבון כל פעם שיצטרכו לקנות משהו במכולת.

 

הורים רבים שואלים אותי לגבי תרגול לוח הכפל כיתה ג’. הניסיון מראה שאפשר ואפילו רצוי להתחיל את התרגול בכיתה ב’ ואפילו בא’. יכול להיות שהשליטה בלוח הכפל לא תהיה מלאה אבל כשהילד יגיע לכיתה ג’ הוא כבר יהיה במקום אחרי לגמרי בהשוואה לילד שרק התחיל את תרגול לוח הכפל בכיתה ג’.

לימוד לוח הכפל

איך לימוד לוח הכפל הופך למהנה יותר בזכות שיטת כפלי?

בשנה האחרונה משחקי הקופסה חזרו לחיינו בסערה, ומה יותר כיף מאשר להפוך את תרגול לוח הכפל למשחק. תכירו את כפלי, המשחק שבאמצעותו לימוד לוח הכפל הוא כבר לא מטלה משעממת אלא הזדמנות לשחק עם האחים, ההורים והחברים.

 

כפלי הוא ההזדמנות שלהם לשחק במשחק קופסה ולגלות עולם שבו לימוד לוח הכפל יכול להיות מהנה והשליטה בו יכולה להיות  מהירה וקלה. ולכו תדעו, אולי גם אתם תלמדו משהו חדש 🙂

מה כפלי כולל?

כפלי הוא משחק קלפים צבעוני וחוויתי שמבוסס על השיטה לזכור את לוח הכפל, שיטה מקורית שפיתחתי לילדים שמתקשים לזכור את לוח הכפל. באמצעותה השיטה התלמידים הצעירים צריכים לזכור רק שלישיות של מספרים – את שני הגורמים והמכפלה (התוצאה).

בנוסף למשחק הקופסא כפלי כולל גם הדרכה דיגיטלית בשם “סודות לוח הכפל” שמוצגת בשפה קלה ופשוטה שמתאימה במיוחד לתלמידים של היום, בני דור ה- Z.

בהדרכה הדיגיטלית הם מגלים טיפים שווים וקיצורי דרך מהירים שעוזרים לזכור בקלות את כל המכפלות, ולאחר מכן להמשיך ולתרגל בצורה מדליקה וכיפית שמשאירה טעם של עוד.

להשלמת החוויה ולצורך תרגול משעשע נוסף, יש  גם דפי עבודה לוח הכפל בסגנון ‘תפזורת’ שהילדים מאוד אוהבים.

 

קחו את משחק הקלפים כפלי, את דפי התפזורת ואת ההדרכה הדיגיטלית ועזרו להם לגלות איך לימוד לוח הכפל יכול להפוך למשחק ילדים של ממש.

שיטת כפלי עוזרת לילדים לזכור בכיף את לוח הכפל והופכת את החשבון למשחק ילדים

קונים עכשיו, משחקים בהנאה ונהנים מהלמידה!

דפי עבודה לוח הכפל

תפזורת לוח הכפל

דפי משחק משעשעים

10 דפי תפזורת להדפסה, לתרגול משעשע של כל מכפלות לוח הכפל

39 ₪
כפלי משחק לוח הכפל

כפלי משחק קלפים

מנצחים את לוח הכפל

משחק הקלפים המקורי שילדים והורים אוהבים. 133 קלפי גורמים ומכפלה + לוח הכפל גדול וצבעוני

79 ₪
סודות לוח הכפל

סודות לוח הכפל

הדרכה דיגיטלית מדליקה

הדרכה דיגיטלית לצפיה ותרגול במחשב, עם טיפים וטריקים לזכירה קלה של לוח הכפל 

139 ₪

כפלי החבילה המשתלמת

קבלו את 3 המוצרים במחיר משתלם במיוחד

149 ₪

257 ₪

 

 

אפשר גם לשלם בביט ו-paybox מספר 054-802-0908
להזמנות לבתי ספר, כיתות וארגונים
ובכל שאלה מוזמנים לפנות אלי (יואבי): 054-802-0908

יש לכם שאלה? משהו לא ברור? אשמח לענות

נגישות
גלילה למעלה

לא זוכרים את כל לוח הכפל וחילוק?

במשחק הקלפים כפלי תגלו שיטה ייחודית לזכור בקלות ובחצי זמן את כל לוח הכפל וחילוק

משלוח חינם לנקודת מסירה בקניה מעל 200 ₪